İzmir'in Beydağ ilçesinde ayaklarından iple trafik levhalarına bağlanmış inek telef olmuş halde bulundu. Mutaflar Mahallesi Muhtarı Muhammed Yörükoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mersindere mevkisindeki trafik levhalarına ön ayaklarından bağlanmış halde telef olan bir inek gördüklerini belirtti.

İneğin çalıntı olduğu tahmin ediliyor!

Jandarma ekiplerine durumu bildirdiklerini anlatan Yörükoğlu, "İneğin çalıntı olduğunu tahmin ediyoruz. Kulak küpeleri de kesilmiş. Bu bölgede çalınan bir hayvanımız yok. Başka bir yerden çalınarak burada ölüme terk edildiğini düşünüyoruz." dedi. Jandarma ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Kanala düşen inek kurtarıldı!

Öte yandan Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde tahliye kanalına düşen inek, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yayvandoruk Mahallesi'nde Ahmet Çitçi'ye ait inek, tahliye kanalına düştükten sonra bir süre sürüklenip çamura saplandı. Çiftçi, ineği bulunduğu yerden çıkaramayınca itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından ineği saplandığı yerden halatların yardımıyla kurtardı.  Kurtarılan inek, sahibine teslim edildi.