Çiftçi Tv Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak, Bursa Tarım Fuarı’nın ilk canlı yayınına katıldı. Burada sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tarık Çanak, Bursa Tarım Fuarının üreticileri ve çiftçileri bir araya getirdiğini söyledi. Fuarım önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Tarık Çanak “Taraflar bu fuarda pozisyonlarını alacak ve yaşadığımız durgunluğun getirdiği koşullara göre pozisyonlarını alacak. Bu fuar sektörün ekonomisine canlılık katacak önemde bir fuar” dedi.

Durgunluk fırsatlar getiriyor

Döviz atağının olumsuz yanlarının olmasına rağmen ihracat açısından çeşitli fırsatlar sunduğunu dile getiren Tarık Çanak “Türkiye tarım mekanizasyonu alanında ihracat üssü olabilir. Bu potansiyele sahibiz. Avrupalılar bu konuda bizden çok çekiniyorlar. Dövizin artması ile ürünlerin ucuzlaması da buna destek oluyor” dedi

Çiftçilere devlet destek vermeli

Yaşanan durgunluk döneminin çiftçileri olumsuz yönde etkilediğini, bu dönemde devlete büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Çanak, “Devletimiz, çiftçilerimizin önündeki belirsizlikleri ivedilikle ortadan kaldırmalı ve çiftçilerin üretme umudunu canlandırmalıdır” diye konuştu.