Sinop'ta hayvancılık yapan Zeynep Şener'e ait hayvanlardan biri, Karakum mevkisinde otladığı sırada yaklaşık 100 metrelik uçurumdan deniz kenarına düştü. "Paşa" isimli boğanın yuvarlandığı yerden çıkamadığını gören Şener ve yakınları, hayvanı kurtarmaya çalıştı. Şener, başarılı olamayınca Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinden yardım istedi.

Ekipler hemen müdahale etti

72. Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına ait kurtarma botuyla olay yerine gelen ekipler, ipe bağladıkları danayı bir süre denizde yüzdürerek karaya çıkartıp sahibine teslim etti.  Zeynep Şener, hayvanlarının kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Boğayı düştüğü yerden kurtarmak için çok uğraştıklarını anlatan Şener, ancak kendi imkanlarıyla başarılı olamadıklarını belirtti.

Sahil Güvenlik Paşa’yı kesilmekten de kurtardı!

Son çare olarak hayvanın düştüğü yer deniz kenarı olduğu için Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdiklerini dile getiren Şener, "Onlar da hemen geldiler ve hayvanımızı kurtardılar. Sahil Güvenlik ekiplerinden Allah razı olsun. Onlar olmasa ya danayı orada bırakacaktık ya da kesip çıkaracaktık." ifadesini kullandı.