ÇELİKEL Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Türkmen, Çiftçi TV’de BLACKBOX’ı anlattı. Hayvancılık sektöründe artan maliyetleri aşağı çekme düşüncesiyle yola çıktıklarını hatırlatan Bekir Türkmen, “Ana hedefimiz yakıt maliyetlerini düşürmek. Yaklaşık 8 ay süren yoğun çalışmalar sonucunda mühendislerimiz tarafından geliştirildi. BALCKBOX, bir elektrik motorundan ziyade yepyeni bir enerji kullanım sistemidir. Bu sistem yem karma makinelerinde yüzde 75’e varan bir enerji tasarrufu sağlıyor” dedi.

Tüm yem karma makinelerine takılabiliyor

BLACKBOX’ın var olan tüm yem karma makinelerine takılabildiği hatırlatan Bekir Türkmen, “BLACKBOX çiftçinin kârlılığını artıracak ve yakıt sarfiyatını azaltan bir elektrikli güç aktarma sistemidir. Yem karma makinelerini traktörden ayırmadan elektrikle kullanma imkânı sağlayan bu sistemle çiftçilerimiz marka model ayırt etmeksizin tüm yem karma makinelerinde kullanıp kâr elde edilebiliyor” diye konuştu.

“Siparişlere yetişemiyoruz”

BLACKBOX’ın çiftçiler tarafından büyük bir teveccühle karşılandığının altını çizen Türkmen, “Siparişlere yetişemiyoruz. Doğru zamanda doğru ürünü yaptığımızı düşünüyoruz, çünkü devir tasarruf devri. Bu nedenle çiftçilerimiz ürünümüze büyük ilgi gösteriyor” dedi.  

Programın detaylarını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Program sonrası Bekir Türkmen ve Çiftçi TV Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak satranç oynadılar.