Ekonomik kriz bizi de vurdu

Ekonomide yaşanan gelişmeler her kesimi olduğu gibi biz sanayicileri de etkiledi diyen Bekir Türkmen, Desteklemeler sayesinde biz üretici firmalar çok hızlı bir şekilde büyüdük ve üretim kapasitelerimizi artırdık. Ancak 2018 yılında yaşanan döviz dalgalanmaları bizi de etkiledi. Türkiye’de en hızlı büyüyen firmalardan bir tanesiyiz, sahadan gelen taleplere yetişebilmek adına Çelikel Tarım olarak sektörden uzak kalmamız firmamız adına aldığımız bir strateji karardı. Ancak bazıları bunu kullandı ve hakkımızda asılsız dedikodular üretmeye başladılar. Krizi fırsata çevirdik 2020 yılında kaldığımız yerden devam edeceğiz dedi.

2020 yılı ihracat hedeflerimiz

Bekir Türkmen 2020 yılına ilişkinde; Yeni yılda yeni projelerimiz var. 2020 yılında ilk hedefimiz Çelikel tarım olarak işçi kapasitemizi arattırmak ve istihdam sağlamak. Sıkıntılı olan bir sektöre ne gibi çözümler üretiriz, üreticinin maliyetini nasıl düşürürüz bu konuda çalışmalar yaptık ifadelerini kullandı.

Bu ülkenin ihracata ihtiyacı var

Üretimcisi olduğumuz blackbox dünya standartlarında çok satan bir ürün, tüm markalara kolayca entegre edilebilen bir sistem geliştirdik bugün rakiplerimiz bile bu ürünü bizden talep ediyor. Ürünümüzü Avrupa’nın farklı ülkelerine gönderdik ve çok güzel geri dönüşler aldık. Çiftçi para kazanamıyorum maliyetim fazla tasarruf etmem lazım diyorsa bir an önce bu ürünümüzü denesin.

Fuarlar Türk Tarımı İçin Önemli

Çelikel Tarım olarak fuarlara ciddi bütçeler ayırıyoruz ve aylar öncesinden hazırlık yapıyoruz. Fuarlar Türk tarımı için önemli biz de gereken önemi veriyoruz. Öncelikli amacımız ürettiğimiz ürünün tanıtımını yapmak. Fuarlarda olması gerekende budur firma olarak amacımız satış yapmak değil, gelecekteki müşteri portföyümüze yatırım yapmak.

Fuarlar iki Yılda Bir Yapılsın

Bütçemiz doğrultusunda her fuara katılım sağlayamıyoruz. Markamızı hakkı ile temsil edilebileceğine inandığımız fuarlara katılım sağlıyoruz. Firmalar olarak fuarlara ciddi paralar harcıyoruz.  Bu doğrultuda beklentimiz Fuar uluslararası ölçekte ise iki yılda bir gerçekleştirilsin…