Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye’de Tarım Öğreniminin 173. Yıldönümü" programına katıldı. Burada çiftileri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Bakan Bekir Pakdemirli, “Küçükbaş ve büyükbaş hayvan küpe bedelini de artık bakanlık olarak biz karşılayacağız” dedi.

Pakdemirli: Sanayici tarım ilacı fiyatında indirim yapacak!

Konuşmasında son günlerde maliyeti artan tarım ilaçlarının fiyatlarına da değinen Pakdemirli “Tarım ilaçları sanayicileri ve üreticileri ile yapılan toplantı sonucunda sanayicilerimiz önümüzdeki dönemde tarım ilaçlarında yüzde 15 indirime gidecekler. Buradan ayrıca tüm ilaç ve sanayicilerine böylesi bir milli duruş sergiledikleri için çiftçimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.

Buzağı destekleri ödeniyor

Bakan Pakdemirli buzağı desteklemesi ödeme takvimini de açıkladı. Bu kapsamda birinci grupta T.C. kimlik numarasının son hanesi 4-6-8 olan 263 bin 519 yetiştiricinin 320 milyon TL tutarındaki desteklemesi 11 Ocak Cuma günü (yarın) saat 18.00 itibariyle ödenecek. İkinci grupta ise T.C. kimlik numarasının son hanesi 0-2 olan 174 bin 765 yetiştiricinin 202 milyon TL tutarındaki desteklemesi 18 Ocak Cuma günü saat 18.00 itibariyle ödenecek. Toplamda 438 bin 284 yetiştiriciye 522 milyon TL buzağı desteklemesi ödemesi yapılmış olacak.