Sosyal medyadan paylaştığı videolarla gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki besici Yakup Konan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tepki göstererek, “Biz hayvanlarımızı satamıyoruz. Kesim fiyatları 28 liraya düştü. Et ve Süt Kurumu kestiği hayvanların parasını 3 ay sonra ödüyor. Biz bu şartlarda nasıl üretim yapacağız? Bizim Tarım Bakanımız nerede?” dedi.  

Besici sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışıyor

Sosyal medyadan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yaptığı açık oturum çağrısı ile gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki besici Yakup Konan, yeni bir video çekerek Bakan Pakdemirli'yi besicinin yaşadığı sorunlara karşı duyarsız kalmakla eleştirdi.

Bakan bizi neden gala almıyor?

Bir televizyon programında açık oturum çağrısına Bakan Pakdemirli’den karşılık gelmediğini söyleyen Konan, “Ben kendisine çağrı yapmıştım. Buyurun canlı yayın yapalım, dertlerimizi konuşalım demiştim. Ama siz bize cevap bile vermediniz. Bakan bizi neden dikkate almıyor?” diyerek Pakdemirli’yi eleştirdi. 

26 Ekim'de Tarım Bakanlığının önünde olacağım

Besicilerin yaşadığı sorunlara karşı sesini duyurabilmek için 26 Ekim’de Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığının önünde olacağını kaydeden Konan, bütün besici ve çiftçinin kendisine destek vermesini istedi. Tüketicilerin de kendisine destek olmasını talep eden Konan, “Tüketici eğer bize sahip çıkmazsa iki yıl sonra eti 150, 200 liraya yiyecek” dedi.