Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan Agroexpo’da tarım bakanları zirvesi yapılacak. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önderliğinde yapılacak zirveye 20 ülkeden tarım bakanı katılacak. Zirve, ikinci çok uluslu tarım iş forumu kapsamında olacak.

Alım heyetleri fuara damgasını vuracak

İş forumuna başta Ortadoğu ülkeleri ve Türki Cumhuriyetleri’nden olmak üzere alım heyetleri iştirak edecek. Geçen yıl ilki düzenlenen iş forumuna 11 ülke tarım bakanı ve alım heyetleri katılmıştı. Bu organizasyondan 500 milyon dolar bir iş hacmi ortaya çıkmıştı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Irmak Tan Forum kapsamında ilk gün fuar açılışından hemen sonra Tarım Zirvesi’nin gerçekleşeceğiniz söyledi.

Tan: Hedefimiz çıtayı daha yukarılara çıkarmak

İş forumunda Ticaret Bakanlığı önderliğinde ve Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda alım heyetleri programı ve ikili görüşmeler yapılacağının altını çizen Irmak Tan, “Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Geçen yıl Türkiye'nin en önemli uluslararası tarım sektörü buluşma noktası haline geldi. Bu yıl en büyük hedefimiz çıtayı daha yukarılara çıkarmak ve iş hacmini mümkün olduğu kadar yüksek rakamlara ulaştırmak. Bu çerçevede Ortadoğu ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere alım heyeti organizasyonlarımıza daha fazla ağırlık veriyoruz” diye konuştu.

Fuar İzmir’de 7-10 şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Agroexpo fuarına 350 bin katılması bekleniyor.

Fuarla ilgili detaylı bilgiyi https://agroexpo.com.tr  adresinden alabilirsiniz.