Beklediğimiz ilgiyi gördük

Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen Agritechnica Uluslararası Tarım Makinaları Ticaret Fuarı için Özalp, “Fuarda pulluklarımız, dip kazanlarımız ve yeni geliştirdiğimiz gübre atma makinası ile fuarda bellediğimiz ilgiyi gördük. Fiyat anlamında da çiftçilerin baya ilgisini çekiyoruz” dedi.

81 ülkeye ihracat yapıyoruz

Avrupa büyük ilgi gören gübre atma makinasının merak edilenlerini Alpler Ziraat Aletleri İhracat Müdürü Serkan Aktaş anlatıyor. Aktaş, “Öncelikle 81 ülkeye ihracat yapıyoruz. Fuarın ikinci günü Almanya’da bayiliğimizi açtık artık firmalarımıza kendi yerlerinde hizmet vereceğiz. Avrupa pazarı bizim önceliğimiz bu pazara girmek için sürekli yeni şeyler üretiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu ürün firmamızı farklı bir seviyeye çıkardı

Aktaş,” gübre tama makinası özellikle İngiltere, İrlanda, Avustralya, Kanada ve Amerika’da çok büyük pazarı olan bir ürün sadece katı gübre atmıyor aynı zamanda üre, tavuk gübresi, kireç ve granül gübre atıyor. 3 tondan 20 tona kadar kapasitesi var Avustralya pazarı için bir anlaşma imzaladık. 10 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştireceğiz 2020 yılında bu ürün firmamızı farklı bir seviyeye çıkardı Türkiye ekonomisine ve ihracatına ciddi kattı sağlayacak bir ürün olan gübre makinası firmamızın Patentli ürünüdür firmamız her geçen gün büyüyor” ifadelerini kullandı.