ANTBİRLİK, geçen yıl tonu 175 liradan aldığı sılajlık mısır alımını bu yıl tonu 200 lira olarak açıkladı.

Antalya'da son yıllarda gelişen hayvancılıkla birlikte silajlık mısır tarımında artış gösterdi. ANTBİRLİK çiftçinin ürettiği silajlık mısır ürünlerini alımına başladı. 2017/2018 sezonunda 15 bin ton, 2018/2019 sezonunda 25 bin ton sılajlık mısır alımı/satımı gerçekleştiren ANTBİRLİK, tesislerinde paketlediği ürünleri tüketici çiftçilere kaliteli ve ucuz olarak pazarladı.

Bu yılki hedef 30 bin ton

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz silajlık mısırın hasat edilmeye başlandığını belirterek “Çiftçilere lojistik destek sağlayan ANTBİRLİK, 2019/2020 sezonu için silajlık mısır alım fiyatını tonunu 200 lira olarak belirledi. Bu yılki hedef 30 bin ton sılaj alımı ve satımı” diye konuştu.

Yavuz: Mısır silajı alımında lideriz

Mısır tarımının gelişimi dikkate aldıklarını ve bölgede fiyat konusunda denge sağlamak için silaj yapım/satım hizmetine başladıklarını belirten Başkan Mustafa Yavuz, “Biz tüm ekipmanlarımızla tarladan alıp, tesislerimize getiriyoruz, tesislerimizde işleyip tüketiciye ulaştırıyoruz. Her yıl satış rakamlarımızı katlıyoruz. 2 yılda Akdeniz'de mısır silajı alım-satımında lider konumuna geldik” dedi.