ANTAG sürü yönetim entegrasyonu, size yüksek doğrulukta hareketlilik grafikleri sunar. Bu sayede pedometre bağlı olan ineği anlık olarak izlemeye başlayabilirsiniz. 

 

ANTAG Kızgınlık Takip Sistemi Kazançlı bir üretim için her inekten yılda 1 buzağı alınması hedeflenir. İnekler metabolik yapıları gereği ortalama 21 günde bir kızgınlığa gelir. Bu süre ortalama 12-18 saat sürer. Başarılı tohumlama için bu süre içerisinde en doğru zamanda tohumlanmalıdır. Kaçırılan veya tutmayan her kızgınlık;

- 21 günlük geç buzağı alımına,

- Süt veriminin düşmesine,

-Tohum ve veteriner maliyetlerine yol açar.

ANTAG bireysel olarak her hayvanı anlık olarak inceler ve ineğin her durumunu 15 dakika ’da bir sürü yönetim yazılımı veri tabanına aktarır. Hayvanların Adım, Yatma-Kalkma, Yemliğe uğrama sayılarıyla beraber yatma, ayakta kalma ve yemlik ziyaret sürelerini analiz eder. Kızgınlık dönemini tespit edip gebelik oranının en yüksek olduğu ideal tohumlama zaman aralığını bildirir.  

 

Hayvanların sağlık durumlarını kontrol eder ve herhangi bir olumsuzluk durumunda bildirim verir,

-Doğum başlıyor alarmı verir,

-Rahimde kist var alarmı verir,

-Yemleme davranışlarını takip etmenizi sağlar,

Bu uyarıların ve alarmların tamamını cep telefonunuza otomatik sms ve mail yoluyla gönderir. Bilgisayar programına veri transferi için hayvanların sağım sistemine girmesine gerek yoktur. Bu sayede sağımhaneye gelmeyen hayvanlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

ANTAG ile ineklerdeki şu verilere de ulaşabilirsiniz;

- Adım sayısı

- Yatma-Kalkma sayısı

- Yatma süresi

- Ayakta kalma süresi

- Yemlikte kalma süresi

 - Yemliğe uğrama sayısı Bu veriler ışığında sağlık-refah uyarısı,  buzağılama alarmı, rahimdeki kisti ve tohum tutmama uyarılarını verir.

 -Yeni yemlik algılama sistemi

 -Ultra düşük güç yönetimi ile uzun ömürlü pil

 -Kompakt -Hafif (85 gr)

  -300 metre RF menzili (çap)

 -Yeni Pa 66* dayanıklı gövde

 -Kesime giden hayvanlardan rahatlıkla sökülüp yeniden kullanılabilir

 -Batarya stabilizasyonu

 -Derin ve yüzey uyku modu

Hayvanlarınızı bireysel olarak 15 dakikada bir gözden geçirerek, aktivite artışı olan hayvanlar için kızgınlık uyarısı verir. Kızgınlığın en yoğun yaşandığı zaman aralığına göre en ideal tohumlama zamanını belirleyerek sms ve mail ile bildirimde bulunur

 

 

Hayvanlarınızın gün içinde davranışlarını inceleyerek, yatma süresinde artış ve aktivite azalmalarını yemlik davranışlarıyla beraber analiz ederek sağlık problemlerinin önüne geçilmesi için bildirimde bulunur

Doğum sancıları başlayan hayvanlarda huzursuzluk başlar. Hayvanların sıklıkla pozisyon değiştirmesini takip ederek doğum uyarısı verir.

 

  Pedometre özellikleri

- Sürü Yönetim Sistemi Entegrasyonu,

- Mail ve Sms bildirimi

- Yemlik Davranışı Algılama Sistemi,

- Ultra düşük güç tüketimi,

- Batarya Stabilizasyonu,

- Hayvandan hayvana kolay aktarım,

- Derin ve yüzey uyku modu

- Kablosuz Haberleşme (Rf - 300 metre çap)