Kahramanmaraş’ta üreticilik yapan Yakup Konan, geçtiğimi haftalarda üreticinin yaşadığı mağduriyeti Ankara’da yetkililere duyurabilmek için 16 Ekim Dünya Gıda Gününde traktörüyle Ankara’ya geleceğini duyurmuştu. Konan, 16 Ekim’de Ankara’da olabilmek için bugün sabah erken saatlerde yola çıktı.

Traktörüyle yola çıkan Yakup Konan, fazla bir yol alamadan trafik polisleri tarafından iki kere durduruldu. Birincisinde yaklaşık 2 saat bekletilerek yola çıkmasına izin verilen Konan, 2 km sonra yapılan ikinci kontrolde bu sefer gözlerinde kızarıklık var gerekçesiyle ehliyetine el konuldu.

Bütün evrakları tam olmasına rağmen ikinci kontrolde Konan’ın gözünde kızarıklık var gerekçesiyle muayene olması istendi. Bunun için bulunduğu yere ambulans çağrılırken, sağlık raporu istendi. Sağlık Kurulu raporunun da en yakın 21 Ekim’de verileceği belirtilerek ehliyetine el konuldu.

Ehliyetine el konulduğu için traktörünü en yakın benzinliğe çeken Konan, ehliyeti olan bir arkadaşının yardımıyla traktörünü köyüne götürebildi. Konan’ın el konulan ehliyetini alabilmesi için Sağlık Kuruluna girerek rapor alması gerekiyor.