Ülkemizin önde gelen tarım ekipmanları üreticilerinden olan Alpler Ziraat Aletleri, Adnan Menderes Üniversitesi’nde Tarım Ekonomisi eğitimi alan ziraat mühendisliği öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler yetkililerden teknik ve teknolojik bilgiler (AR-GE) yanı sıra şirket yönetimi, pazarlama, markalaşma ve istihdam konularında bilgiler aldılar.

Öğrencilerine bu tür fabrika gezileri ile sahadan tecrübeler aktarmayı hedeflediklerini belirten Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu, “Ben görevi yeni tamamladım ve fakültede kesintili olmakla beraber tam 3 yıl dekan yardımcılığı yaptım. Özellikle Ziraat Fakültesinde tarafımdan sektör dayanışması ile verilen “Girişimcilik ve Sektörel Etkileşim” dersini çok önemsiyorum. Bu gençler proje yapıyorlar ben bu kapsamda Mümtaz beye ulaştım ve 2 yıldır ziyaretimizi kabul ediyorlar. Yani sektörü yerinde görüyorlar. Diğer sektör temsilcilerimiz de derse geliyorlar ve projelerine jüri üyeliği yapıyorlar” dedi.

Tunalıoğlu: Alpler ziraat her yıl destek veriyor

Bu teknik gezi sonrasında aday ziraat mühendisliği öğrencilerinin tarım sektörü ile ilgili bilgi ve görgülerinin arttığını belirten Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu, Alpler Ziraat Aletleri’nin her yıl öğrenci ziyaretleri ile söz konusu derslere üniversite/sanayi işbirliği çerçevesinde verdiği bu destekten memnuniyetini dile getirirken devamını temenni etti.

Özalp: Ziyaretçilerimizi tarım sektörünün geleceğinin mimarları olarak görüyorum!

Alpler Ziraat Aletleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Özalp “Bu tür organizasyonlarda eğitim kurumlarımıza her zaman desteğimizi sunuyoruz. Öğrencilerimizi sektörümüzün geleceği ve teminatı olarak görüyoruz. Okullarında edindikleri bilgilerini burada üretimin merkezindeki tecrübelerimizle harmanlayarak sektörde nerede duracaklarına da karar vereceklerdir. Biz onlara tecrübelerimizi aktaracağız onlar da çağa uygun üretim ve pazarlama bilgileriyle sektörümüze yön vereceklerdir. Ben buradaki öğrencilerimizi birer öğrenciden ziyade sektörümüzün geleceğinin mimarları olarak görüyorum. Değerli katılımları için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.