Çiftçi kara kara düşünüyor

 Tohumlarını eken üretici karar kara düşünüyor. Koçak, “Tohumlar kuru toprağa ekildi, yeşerme durumu yok ürünler kurumaya doğru gidiyor. Üretici mağdur kazanamıyor diğer yandan borçlar üreticiyi çok zorluyor bankalar sıkıştırıyor, en azından borçların ertelenmesini bekliyoruz” dedi.

Çiftçinin evinde yangın var

Tarım Orman şurasına katılana Emin Koçak, “ Cumhurbaşkanımız borçların ertelendiğini açıklasaydı şura taçlanmış olacaktı. Şurada alınan kararların birçoğunu olumlu buluyoruz biz sadece eli nasırlı inanlara desteğin daha fazla olmasını beklerdik. Üreticinin evinde ciddi şekilde yangın var bu yangın söndürülmeli”  ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız söz verdi

Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, “Girdilerin yüksek olması nedeni ile tarımdan çıkan üreticiler var. Bunula birlikte suyla ilgili ciddi sıkıntılarımız var bölgedeki baraj yetmiyor tarımın bölgemizde devam edebilmesi için su transferi yapılması Cumhurbaşkanımız su getirilmesi konusunda bizlere söz verdi bir adım atılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bizim fabrikalarımız tarlalar

Koçak, “Borcunu ödeyemeyen çiftçinin tarlalarına bankalar el koyuyor hal böyle olunca üretici köyden kaçıyor sanayicilere ciddi destekler veriliyor bizim fabrikalarımız tarlalarımız aynı destelerin bizde verilmesi gerekiyor” dedi