HEKTAŞ,  ‘Akıllı Tarımın Öncüsü’ mottosuyla inovatif ve katma değer yaratan çalışmalarına devam ediyor

27-30 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Growtech Eurasia 2019 - 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’na katılan HEKTAŞ,  fuarda hayata geçirdiği mobil uygulamayı üreticiler ve fuar ziyaretçileri ile buluşturdu.

Akıllı Asistan mobil uygulaması ile çiftçi ürünün fotoğrafını çekerek fotoğraf üründeki hastalıklar kolayca tespit edebilek.

Akıllı Asistan uygulamasının tarımsal faaliyetlerde büyük bir zaman tasarrufu sağladığını belirten HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer “HEKTAŞ olarak, OYAK’ın hedefleri ve destekleri sayesinde tarım alanında katma değerli projeleri hayata geçirerek üreticilerimizin yeni teknolojilere erişimini, doğru bilgiye ve ürüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Türkiye ve dünyada bir ilk olan bu uygulama da çalışmalarımızın somut bir karşılığı. Üreticilerimizin, akıllı tarım teknolojilerine uyum sağladıkça, küresel rekabette güçleneceğine inanıyorum” dedi.

Ortakçıer “Sırada fark yaratan, katma değerli birçok projemiz daha var. Onları da birer birer hayata geçirip üreticilerimizin daha verimli ve sürdürülebilir üretim yapmalarını sağlayacağız” diye konuştu