20 Ağustos'ta gelen bir ihbarı değerlendiren Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na bağlı ekipler, alabaş cinsi sokak köpeğini çamura saplanmış olarak buldu. Oldukça yıpranmış olan; bacaklarında da yaralar bulunan sokak köpeği tedavi altında alındı. Veteriner hekimlerin uzun uğraşları sonunda eski sağlığına kavuşan sokak köpeği artık yeni evinde yaşayacak.

Bekçi köpeği arıyordu

Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Keramettin köyünde yaşayan Hüseyin Çağlar, alabaş cinsi sokak köpeğini çok sevdiğini belirterek hayvanı sahiplenmek istediğini söyledi. Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Çağlar, 200 koyunu olduğunu ve bunlara bekçilik yapacak bir köpek aradığını ifade etti.

Adı “Akbaş” oldu

Köpek sahiplenmek için barınağa geldiğini belirten Hüseyin Çağlar, "Burada alabaş cinsi sokak köpeğini gördüm. Buraya geldiğinde çok kötü haldeymiş. Veteriner hekimlerimiz tarafından tedavi edilen sokak köpeği şu anda çok sağlıklı. Adını Akbaş koydum. Akbaş artık benimle birlikte yaşayacak. 200 koyunuma bekçilik yapacak. Benim de gözüm arkada kalmamış olacak. Birlikte çok iyi anlaşacağımızı düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.