Agritechnica Uluslararası Tarım Makinaları Ticaret Fuarı

Agritechnica Uluslararası Tarım Makinaları Ticaret Fuarını değerlendiren Durmaz,“ Bu sene çok hareketli geçiyor çiftçiler tarafından yoğun bir ilgi var havanında güzel olması ilgiyi daha çok arttırdı” dedi.

Durmaz,” Avrupa birliği ülkesi olan Almanya’da Avrupa birliğine uygun, regülasyona uygun makinaların üretilmesi gerekiyor. Biz başak traktör olarak kendimizi bu alanda geliştirmeye devam ediyoruz. Avrupa birliği stantlarına uygun ürettiğimiz traktörlerimizde mevcuttur” dedi.

Daha çok sürücü güvenliği ve verimi arttırıcı çalışmalar yaptıklarını dile getiren Ömer Durmaz, ”biz kendimizi ve rakiplerimizi incelediğimizde motorların emisyon değerlerinin, yükseldiğinin ve konfor düzeyinin artığını kullanıcının daha iyi verimli traktör alabilmesi için yapılan gelişmeleri görebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Ürün çeşitliliğimizi artıracağız

Avrupa ülkelerindeki çalışmalarını sorduğumuzda Durmaz, “Avrupa’da sürücüsüz araçlar üretiliyor topraktan nasıl daha çok verim alırız onun çalışmaları yapılıyor. Avrupa pazarında yavaş yavaş yerimizi almaya başladık Avrupa’nın çeşitli yerlerine traktörler satmaya devam ediyoruz. Ürün çeşitliliğimizi artırmaya devam edeceğiz özellikle Avrupa pazarı için” dedi.