Muş merkeze bağlı Tekyol köyünde başıboş sokak köpekleri koyun sürüsüne saldırdı. Saldırıda 30 koyun telef oldu. Yaralanan koyunlarını evlerinin önüne getirerek bakımlarını yapan hayvan sahipleri, başıboş sokak köpeklerinin sayısının gün geçtikçe çoğalmasından dolayı büyük artık korkuyla dışarı çıkar hale geldiklerini söyledi.

Olay sabah saatlerinde yaşandı!

Hayvancılık ile geçimlerini sürdüren ve çobanlık yapan köy sakinlerinden Süleyman Durbak, “Sabah karşı saat 04.30 civarlarındayken, köyümüze bırakılan başıboş sokak köpekleri koyun sürüsüne saldırdı. O sırada ben dinleniyordum, uyuyordum. Köpek sesleri geldi ama köpeklerin koyun sürüsüne saldıracağı hiç aklıma gelmedi. Bir süre sonra kalkıp hayvanların yanına gittiğimde hepsi kan revan içindeydi. Cep telefonu ile köye haber verdim. Köpekler, telef ettiği koyunları sürükleyerek çöplüğe götürmüş ve bazılarını parçalayıp yemişler” şeklinde konuştu.

10 koyun halen kayıp!

Saldırıdan ötürü zararın büyük olduğunu söyleyen Durbak, “Yaralı hayvanlar tedavi ettirdik. Şimdi kaybolan 10 koyunu arıyoruz” diye konuştu.