Büyükçekmece Belediyesi Meclisi, Aralık ayı toplantısını Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirdi. Büyükçekmece Belediye Meclisi, 2020 yılını oy birliğiyle "Tarım Yılı" olarak ilan etti.

 Mecliste grubu bulunan partilerin ortak önergesi olan "2020 yılının Tarım Yılı olarak ilan edilmesi" teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Şehrimizin ekilebilir 78 bin hektarlık alanda aktif tarım yapabilmesi için biraz bizi de vatandaşın zorlaması bakımından, meclisin tamamının önerisiyle 2020 yılını "Tarım Yılı" ilan etmek istiyoruz. Namık Kemal Üniversitesi toprakla ilgili, Yeditepe Üniversitesi dikilecek mahsulün tohumuyla ilgili bizim ortağımız oldular. Şehrimizde kamuya ait yerleri lavanta, zeytin, ceviz ekimi yapılacağını üniversiteler söyleyecek. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün içerisinde Tarım Bürosu oluşturduk. Göreceksiniz ki 2020 yılının sonuna kadar Büyükçekmece'de tarımla ilgili güzel şeyler olacak. Vatandaşlarımızı daha fazla tarıma yönlendirmek için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Kadınlarımızı örgütleyeceğiz ve kooperatif kurduracağız. Kendi ürettikleri tarım ürünlerini direk kendileri satacak. Büyükçekmece'de ikamet eden, ihtiyaç sahibi ve ben tarım yaparak geçimimi sağlamak istiyorum diyen vatandaşımıza destek olacağız. Memleketimizde tarımla ilgili yapılacak ne varsa herkes bilimsel olarak elini taşın altına koyacak" dedi.