TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rehda Cem Akyüz, “Türkiye istatistik kurumunun kasım sonu itibariyle açıkladığı verilere göre, 22 bin âdetin üzerinde sıfır traktör tescili gerçekleşmiş durumda buda bir önceki yıla göre %50 daralmaya tekabül ediyor. Hala üretimde olan en köklü şirketiz 2019 verilerine göre, 22 bin 745 adet traktör üretimi ile Türkiye’deki traktör üretimin %70’ini tek başımıza karşılamanın gurunu yaşıyoruz. Ankara fabrikamız bizim köklerimizin olduğu yer. 500 bininci motorumuzu hattan indirmenin gururunu yaşadık. 1977’den bu yana kendi motorumuzu kendimiz üretiyoruz. Ankara fabrikamız motor, şanzıman ve aktarma organlarını ürettiğimiz fabrikamız Adapazarı Erenlerdeki fabrikamızda ise, traktörlerin son montajını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Adapazarı Erenler Fabrikasına "Gümüş Fabrika" Ödülü

Çitçimizin ihtiyaçlarını uygun şeyler ürettiklerini belirten Akyüz,“Doğru üretmek için ARGE çalışmalarına çok önem veriyoruz. Çiftçinin ihtiyaçlarının çok iyi araştırılması gerekiyor temelde çiftçilerimiz ihtiyacı olan şeyler ise, rahatları ve konforları, girdi maliyetlerini düşürecek çözümler, çiftçinin verimini doğrudan etkileyecek olan verimlilik bizim ARGE’deki amacımız araştır anla sonrasında buna cevap verecek ürünler geliştir ”şeklinde konuştu.

Adapazarı Erenler fabrikamızda açılışının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen “Gümüş Fabrika ”ödülünü aldık. Ödüle layık görülebilmeniz için sıfır hata, sıfır kaza, sıfır arıza, sıfır kayıp ve sıfır atık prensibini uygulamanız gerekiyor.

TürkTraktör’ün 2020 yılından beklentileri

2020 yılı için idddialı hedeflerimiz var diyen Akyüz,“Dünyada 130’dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Ürün gamımızı geliştirerek yeni emisyon seviyesine sahip motorlarımızı geçen yıl üretmeye başlamıştık üretimini artırarak ihracatta 2020 yılı için iddialı hedeflerimiz var. 66. Yılımızda iç pazarda çiftçimizin en çok tercih ettiği markaları sürdürmeyi hedef olarak kendimize belirledik” ifadelerini kullandı.

Her dönemin ihtiyaçları farklı oluyor biz TürkTraktör olarak, kampanya dönemlerini çiftçimizin dönemsel ihtiyaçlarına göre belirliyoruz diyen Akyüz, “2019 yılı boyunca kampanyalarımız devam etti. TürkTraktör finans desteğimiz var çiftçilerimiz bayilerimizden çıkmadan krediye anında ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Cazip faiz oranlarıyla destekliyoruz” dedi.

TürktTraktör'den İzmir fuarına özel kampanyalar

İzmir fuarında ziyaretçilerini beklediklerini belirten Akyüz, “ İzmir fuarı bizim için çok önemli yeni bir traktör serisi olan markamızı orta segmente temsil edecek olan yeni JXE serimizi bu yıl çiftçilerimizle buluşturuyoruz. İzmir fuarına yönelik kampanyalarımızı hazırladık devir çiftçimizin yanında olma devri TürkTraktör olarak 2020 yılında da desteklerimizi, kampanyalarımızı, uygun faiz oranlarımızı devam ettireceğimizin müjdesini çiftçilerimize verelim.